Yamaha FJR 1300 Spawanie plastików. #6
Cześć. Dzisiaj opowiadam o spawaniu plastików. Ja zrobiłem to zwykłą lutownicą ale jeśli ktoś ma spawarkę do plastiku to na pewno będzie łatwiej i szybciej ;) Gdyby ktoś miał jakieś pytania to proszę pisać w komentarzach lub bystry10@vp.pl. Pozdrawiam LwG. ... Oglądalność i zainteresowanie: 6635, czas trwania 6m 48s, otrzymana ocena 80, reakcje 25.
Komentarze:

- Spoko super 👌👍😊
- żywica nie potrzeba przy tak małych dziurach. Jak dobrze pospawałeś to będzie się idealnie trzymać.zresztą zywica nie nadaje sie do klejenia dwóch wolnych części. Żywicą wypełnia się głębokie ubytki lub części nie spawane . Ale rób jak uważasz, od nadmiaru głowa nie boli ;) Żywicą i matą z włókna kleiłem spękane ściany przyczep kempingowych i kajaki :) Jedyna wada ze do obróbki bo żywica jest trwarda jak kamień , a pod szpachle mu si być w miarę równo. Pozdrawiam ps. nie piszę ci, że robisz coś żle ,bo ja z takich nie jestem. Po prostu zapaodaje ci pomysł ;)
- Klej dwuskładnikowy weldyx 5 i kleisz w 5 minut ,na to po wyschnięciu i podebraniu boków i mata z włókna szklanego.Polecam
- W swoim skuterze, naprawę plastikowej obudowy też robiłem lutownicą. Delikatna robota ale estetyka wykonania lepsza jak drogą spawarką. Ja używałem końcówki "żelazko" i przed właściwym klejeniem wzmacniałem siatką aluminiową. Efekt, super. Fakt. lakier musi być zeszlifowany, spaw nie jest potem trwały.
-
- A gdyby tak dla wzmocnienia zatopić przy pomocy lutownicy jeszcze siatkę metalową w to miejsce?
- I super. Bez sprzetu. Łapka!!!!!