Lepsze i gorsze panele. Słoneczny, ale zimny dzień. Porównanie
Porównanie z innymi producentami. JinKO Solar JKM395M-6RL3-V LG LG385N1C-E6 LONGI LR4-60HPH-375M Bruk-Bet PEM.WB-375 Corab encor EC.385M-6-120NB-BF Selfa - polikrystaliczny moduł **************************************************************************** Proszę, postaw mi kawę. - https://patronite.pl/PaneleFotowoltaiczne Moja transmisja na żywo z produkcji fotowoltaicznej, pogoda, kamera ht ... Oglądalność i zainteresowanie: 11416, czas trwania m s, otrzymana ocena 309, reakcje 85. Kliknij tu: depilacja woskiem warszawa , można też gdzie indziej szukać.
- W jaki sposób masz zorganizowane opomiarowanie instalacji? Jakiego czujnika używasz do pomiaru nasłonecznienia? W jaki sposób mierzysz temperature paneli?
- Wie ktoś czy jest jakiś kanał na Zello o oze?
- Rozniez przylacze sie do pytania i porownania ile kosztuje jeden kWp i w jakim panelu wtedy widac bedzie czarno na bialym cena do ilosci produkcji energii.
- 👍
-
- Dzisiaj połączyłem wszystkie 14 paneli w szereg. Napięcie pracy falownika wzrosło z około 200 do ponad 400v ale i tak w samo południe przekroczony prad 11A
- Mam pytanie. Instalacja 5.74kwp falownik huawei 5kw. Podzielone na dwa stringi po 7 paneli. Codziennie przekracza mi max prad falownika 11A i obcina produkcję co można poradzić
- A będą testy szkła PV do okien???
- Witam, jak pobrac historie produkcji z sofar solar?
- To teraz poprzestawiać optymizatory i wyjdą inne uzyski poszczególnych paneli. Te optymizatory mają pewne "widełki" (+ - ) w skuteczności. Na to wygląda że nie opłaca się ładować większą kasę w bifacjal - 2% to prawie nic. :) Widać że starsze panele są całkiem OK i za połowę kasy. Teraz wiedziałbym co wybrać do swojej instalacji :) Jak zawsze wszelakie reklamy potrafią bardzo wyolbrzymiać, nawet gów....o w papieru są w stanie przedstawić jako świetne cukierki. :) Często dajemy "nabijać się w butelkę". Takie filmy otwierają nam oczy.
- Polecam wziąć wszystkie wymienionej moduły i wrzucić je w ranking najlepiej pracujących, stosunek jakości/cena, oraz wypisać ich kwoty w przeliczeniu na PLN/kWp
- Brawo! Fajne i obrazowe zestawienie wydajności.
- Jedno pytanko jaka jest różnica w cenie w poszczególnych panelach w przeliczeniu na kilowatopiki .Być może była podana wcześniej w którymś z filmików ale jakoś mi to umknęło z góry dziękuję
- Moje canadiany 370w instalacja 3.7kw dały 6.35 kWh do kwp
- wam się w życiu nudzi...
- Chciałem tylko zaznaczyć, że połączone w szeregu panele nawet przez optymalizator nie dadzą 100% swoich możliwości, więc takie porównanie nie do końca może zgadzać się z rzeczywistością.
Optymalizatory mają też swoją sprawność i niestety np założenie optymalizatora 500W dla 250W panela daje fatalne wyniki (sprawdzałem praktycznie).
- Witam. Mam pytanie nie dotyczące obecnego filmiku. Dostałem nie dawno fakturę za prąd za zeszły rok. Instalacja założona 20 października. Według aplikacji wyprodukowałem od 20.10.2021 488 kWh. Na fakturze którą otrzymałem pobrałem z sieci 601kwh z kolei według PGE wprowadziłem do sieci 268kwh które zostało pomniejszone o 0.8 czyli de facto 214kwh. Do rozliczenia pozostaje mi 387kwh za które muszę zapłacić. Nie wiem skąd tak duża różnica między tym co pokazuje aplikacja że wyprodukowała instalacja a tym co wprowadziłem do sieci według PGE. Chyba że te 488 kWh powinienem odjąć od 268kwh i to będzie moja autokonsumpcja? Nie wiem czy w miarę jasno to napisałem. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
- Panie Sławomirze jeśli do instalacji z modułami SELFA miałby Pan zamiast froniusa 5kW podłączony inny falownik np. Huawei 5kW to "obcinałby" on produkcję dopiero przy 5500W, a nie przy 5000W.

Wówczas nie byłoby tej 5% różnicy w uzysku w stosunku do nowej instalacji. Jest to szczególnie widoczne właśnie teraz w marcu, kwietniu, gdy jest słonecznie i zimno.
- Ja rozumiem te dane z tabelki tak że wszystkie panele z nowej instalacji są lepsze od starej instalacji o 7%-11% (w zależności od producenta panelu => patrz kolumna "lepiej o"); podczas gdy nowa instalacja jako całość jest lepsza od starej instalacji o 5% (Wiersz Całość; kolumna "lepiej o". I to nie ma sensu :).
- 14 marca miałem 6,25 kWh/kWp z jednostronnych JaSolar, 45⁰, 200⁰, falownik ciut za mały, zamontowane niecałe 6 m-cy temu. Podkarpacie, Stalowa Wola
- Ale piękny wykres marzenie.