Ciepła woda za darmo !!! ❌ BEZ FOTOWOLTAIKI ❌
Ciepła woda za darmo !!! ❌ BEZ FOTOWOLTAIKI ❌ ****************************************************** Mega sposób na ogrzewanie wody użytkowej ZUPEŁNIE ZA DARMO. Przedstawiam moją instalację solarną, która pracuje od ok. 6lat praktycznie BEZAWARYJNIE. Moim zdaniem jest to zdecydowanie lepszy sposób od ogrzewania pompą ciepła, a przy tym nie wymaga instalacji fotowoltaicznej. Ogrzewan ... Oglądalność i zainteresowanie: 169042, czas trwania 15m 11s, otrzymana ocena 2791, reakcje 504. Na tej stronie Panele słoneczne Szczebrzeszyn jak nie tu to szukajcie w necie.
- A wy jak grzejecie wodę w swoich domach? Opiszcie proszę swoje rozwiązania, może ktoś skorzysta ❓❓❓😉
- Solary muszą być montowane pod jakimś określonym kątem? Czy mogą na płasko na ścianie 90stopni? Muszą być ukierunkowane na południe?
- To żeś chłopie nie do kombinował ,gdybyś dał jeszcze raz 24 rury Head PIPE i większy zbiornik na ciepłą wodę to by ci trochę i CO wspomagało nieźle. Ja mam bufor 1000 L z 3-ma wężownicami i 74 rury Head Pipe i piec z podajnikiem na ekogroch. Mam taki problem zimą kiedy słoneczny dzień piec ustawiony na minimum 45 st.© To albo mi popielnik zawali węglem lub strażak zaleje piec bo temperatura jest osiągnięta i rośnie na 70 st C bo solary grzeją równo glikolem.Latem "Tryb Urlopowy" by w nocy schłodziło.Będę musiał pogadać z Tech-em by dorobili sterownik do pieca ,by wygasił go kiedy jest temperatura przekroczona od histerezy o 5 st C a odpali piec wtedy kiedy spadnie po niżej 38 st. C bo jest z zapalarką.A tak żartem co do twego auta elektryka jak przyjdzie wojna to daleko nie odjedziesz chyba że schwycisz za giwerę i będziesz bronił dzieci rodzinę i sąsiadów by ci tego nie podziurkowali.Ukraina nas czegoś nauczyła .Nie taki wilk straszny jak go propaganda chwali.
- Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie paneli solarnych płaskich (wodnych) czy można je zamontować na dachu płaskim o nachyleniu 10%czy jednak muszą być pod pewnym kątem. Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
-
- Witam. Na grzanie wody grzałką to trochę szkoda prądu z paneli bo ta grzałka sporo łyknie tego prądu bez sterownika. Ja użytkuję kolektor ciśnieniowy który potrzebuje trochę uwagi na zimę ale i tak jestem zadowolony. A energia z paneli może być wykorzystana do czego innego. Pozdrawiam i dzięki za kolejny, ciekawy film.
- Witam mam jedno ważne pytanie co z temperaturą gdy zasobnik jest już na max nagrzany a słonko grzeje wdziałem już systemy które były przykryte prześcieradłami zaznacza że sam wodę w basenie podgrzewam samodzielnie zrobionym dolarem pozdrawiam
- Moim skromnym zdaniem, fotowoltaika powinna byc zabroniona.Dlaczego?Poniewaz wplywa w znaczacy sposob na przyspieszone zuzycie sie urzadzen elektronicznych sasiadow ktorzy tego urzadzenia nie posiadaja.To jest po prostu nie fair w stosunku do sasiadow.No chyba ze posiadacze fotowolt.beda sie skladac co kilka lat na zakupy nowych TV, pralek, zmywarek, komputerow itd.dla sasiadow.O tym sie glosno nie mowi.Ja uwazam to za nieuczciwosc wobec ludzi.Posiadaczy i nieposiadaczy fotowoltaiki.
- Po co Pan do nich dzwoni? Należy wystosować pismo. Mają 14 dni na poprawkę, później wzywamy inną firmę płacimy a paprochów obciążamy kosztami.
- Witam , mam pytanko, chciałbym zrobić podobny układ do tego co Pan zaprezentował tzn. mam pompę ciepła z zasobnikiem 220l i dokupuję kolektor słoneczny i zastanawiam się czy można bezpośrednio go podłączyć do zasobnika pompy ciepła pomijając ten drugi co ma Pan u siebie, co Pan sądzi o takim rozwiązaniu? pozdrawiam
- Witam, nie bardzo rozumiem, jak woda ciepła z solara wpływa do rurki z woda zimną do pompy ciepła. Czy ciśnienie tej dody ogrzanej nie jest takie samo jak wody zimnej, jak się to miesza w tej rurce ta zimna z tą ciepłą? czy nie ma cofki tej ciepłej do zimnej ?
Pozdr.
Czy tam zastosowano jakieś zawory zwrotne?
- Super film. Chciałbym zapytać które solary się lepiej sprawdzą do C.W.U. Te ze zbiornikiem wewnątrz domu czy te ze zbiornikiem na zewnątrz? Jakie są plusy i minusy obu instalacji. Jestem tak samo ciekaw porównania ogrzewania C.W.U. solarami i powietrzną pompą ciepła🤔😊
- Może więcej powierzchni trzeba dla fotowoltaiki, ale czy dzięki grzałce elektrycznej nie upraszcza się mocno istalacji? Nie ma glokolu, pompek, rurek tylko kabel do prądu który dochodzi do zbiornika?
- Atomowy okręt podwodny klasy Akuła ma mniej rur i sterowników w maszynowni😄😄😄 Standard w Polsce 😉 A tak na poważnie, brak ścisłego projektu...
- ciepła woda za darmo jest u wybrzeży Somalii dzisiaj o 6 rano było 30 stopni
- Sprawność instalacji solarnej wynosi 600 wat na metr kwadratowy, to tak jak byśmy mieli panel PV o sprawności 1200wat, dlatego nie warto budować instalacji PV po to by grzać wodę. W polsce mamy jeden problem- brak stabilności. Był Bum na solary, dziś nie można znaleźć firmy która serwisuje te instalacje, taki sam koniec przyjdzie na fotowoltaikę.
Sam mam 7.5 m2 solara, do tego 2 razy 300l- jeden na wodę urzytkową a drugi do grzania domu i jako bufor na letnie dni. Niema nic lepszego do ciepłej wody
- Jak rozwiązałeś problem przegrzewania wody w letnie dni gdy nie ma jej zużycie? Chyba że nie ma tego problemu
- Dokładnie zrobiłem tak samo, tylko że zamiast pompy ciepła którą Ty masz, u mnie jest zwykły piec gazowy dwufunkcyjny. Układ jak go nazwałem 'hybrydowy", grzałka zostaje, będę włączał ją w okresie zimowym tak by podgrzała na maksa bufor wody, mam 8 paneli z fotowoltaiki na 3,16 kW to w zupełności wystarczy na moje potrzeby domowe (dom 100 metrów), oraz na tą nieszczęsną grzałkę😉
- oczywiste, że inwestowanie w solary przy pompie ciepła i FV mija się z celem. To się nigdy nie zwróci, a niepotrzebnie komplikuje układ. Co innego jak pompy albo FV nie ma.
- Unas instalacja solarowa spowodowała pozar jeszcze jest na gwarancji mam zniszczone pomieszczenia na 200m nie mam ubezpieczenia na pokrycie kosztów czy ta firma od zakładania solarów może pokryć koszty malowania bo to był ich błąd proszę o informacje
- Solary chyba dobrze komponują się z tradycyjnym ogrzewaniem. Zimą jak grzejemy dom, to i wodę zagrzejemy, a na lato wystarczą solary, ewentualnie wspomagane grzałką w drugiej taryfie.