31. Jak zrobić samemu baterię słoneczną (solar panel)?
Jak zrobić solar panel, czyli budowa baterii słonecznej od zera. Ponieważ to moja pierwsza bateria więc w następnej na pewno zwiększyłbym ilość komórek. 2x6 to naprawdę niewiele i dużo lepszym wyjściem było by 3x6. Również nie jestem do końca zadowolony z ładowarki - myślę że w późniejszych projektach należy użyć czegoś innego. PS. Podczas lutowania/składania połamałe ... Oglądalność i zainteresowanie: 693486, czas trwania 25m 35s, otrzymana ocena 2075, reakcje 144. Tu też masz listwy podłogowe jak nie szukaj w google.
- Dupek
- Chciałbym zamówić u Pana panele na cały dach ;)
- LM 7805 plus pare innych elementow oraz gniazdko usb tez moze sie sprawdzic.
- Nie znam sie na tym ale mam pytanie czy mozna podłączyć to do power bank i później z niego do tel?
-
- w szwajcarii widziałem takiie zepsute panele wdosyć dużę.Jest sposób by coś z nich odzyskać?
- Witam
W Skodzie Octavia II napięcie w gniazdku 12v jest bez przerwy nawet po wyjęciu kluczyka. Pytanie
Czy mając panel 12v 20w na boczną szybe w bagażniku podłączony do gniazdka w bagażniku na stałe nie uszkodzi solara gdy się odpali silnik i zacznie alternator podawać prąd do gniazdka kiedy solar bedzie podłączony ????
- wybacz, ale pominełeś zasadniczą sprawę w filmie, nie założyłeś, że film będą oglądać ludzie z nie dużym doświadczeniem odnośnie paneli, a mianowicie nic nie powiedziałeś o polaryzacji tych paneli, gdzie wychodzi biegun dodatni a gdzie ujemny! A następnie jak sekcje polutowanych paneli łączyć. Rozumiem, że łączymy wszystkie panele szeregowo aby zwiększać stopniowo napięcie. Na początku filmu jak lutujesz panele wygląda to wyszstko jakby były one łączone równolegle, bez wyjaśnienia jest to bardzo mylące.
- 1.Prosty płaski uchwyt lutowniczy uprości pracę - ułatwi lutowanie
2. Materiał izolacyjny od spodu to arkusze z miki - izoluje el. i świetnie odprowadza ciepło.
Potem folia miedziana naklejona pastą silikonową na arkusz blachy aluminiowej jako konstrukcja usztywniająca - wszystko świetnie odprowadza ciepło.
Z wierzchu szyba hartowana z naklejoną folią antywłamaniową - grad i wiatr. W okół rama AL.
Tak ogólnie wygląda budowa profesjonalnego panela FV.
Szkło też ma parę tajemnic - najlepsze jest kwarcowe z folią anty UV- przepuszczające św. widzialne i podczerwień.
Płyty wiórowe lub inne drewniane są mało sztywne i źle odprowadzają ciepło. Panele będą się przegrzewać i sprawność znacząco spadnie.
- Płyta pilśniowa nie deska 😂
- Super chęci, super film. Dałem suba :)
- no a zdolny to ty jesteś baranie bez szkoły
- no qwa takiego cepa to nie widziałem
- Co ty pokazujesz jak rozpakować paczk3
- Wartość dydaktyczna niewielka, wiedza niewielka, staranność montażu żadna - ogólnie baardzo słabiutko...
- I have no clue what he said
- I think you can find good solution on Avasva
- A ja myślałam z tytułu, że Pan sam te płytki umie wyprodukować, a nie tylko posklejać z mniejszych....
- pomińmy wykonanie, ( popracuj nad jakością wykonanie, estetyka i wygląd = 90% sukcesu) wywal ten przetwornik, kup na ebay z Chin przetwornik z 1,5 V na wejściu, a na wyjściu 5 V, ( 0.99 centow-jedynie czekasz miesiac-free post) i masz w tym zabezpieczenie przed cofniecie się napięcia (prądu ;-) jesli nie to wystarczy wstawic zwykłą diode, )i sprawdź czy ma zabezpieczenie przed rozładowaniem i nadmiernym naładowaniem.i dzięki temu zrobisz , i te same zastosowanie i panel o polowe mniejszy..
- You can find best solutions on Avasva website.
- jak dobrze pamiętam z podstawówki to te diody przynajmniej jedna z nich ma zapobiegać cofaniu sie nadwyżki Energi z powrotem. inaczej z czasem ci to ustrojstwo po prostu sie zepsuje. checi masz to widac. ale z tym prądem troszke popracuj ale masz plusik..